وردپرس به عنوان محبوب ترین سازنده وب سایت در جهان شناخته می شود. دلیل اصلی آن نصب آسان وردپرس است که ایجاد وب سایت را برای همه آسان می کند. بهترین شرکت های میزبانی وب وردپرس به شما امکان می دهند وردپرس را فقط با چند کلیک نصب کنید. در بیشتر شرایط ، نصب وردپرس روندی ساده است که انجام آن کمتر از پنج دقیقه به طول می انجامد. در این مطلب از مقالات تجارت الکترونیک نوژن نصب ساده وردپرس را به شما آموزش می دهیم.

مواردی که قبل از نصب وردپرس به آن نیاز دارید

قبل از نصب وردپرس، ابتدا به یک نام دامنه و یک شرکت میزبان وب خوب نیاز خواهید داشت که وردپرس را بلد باشد. شما می توانید دامنه خود را از شرکت تجارت الکترونیک نوژن تهیه کنید.

بسته وردپرس را قبلاً بارگیری و از حالت فشرده خارج کنید.

یک پایگاه داده برای وردپرس در وب سرور خود ایجاد کنید ، و همچنین یک کاربر MySQL یا MariaDB که کلیه امتیازات دسترسی و اصلاح آن را دارد. wp-config-sample.php را به wp-config.php پیدا کرده و تغییر نام دهید ، سپس پرونده را ویرایش کنید (ویرایش wp-config.php را ببینید) و اطلاعات پایگاه داده خود را اضافه کنید.

پرونده های وردپرس را در مکان مورد نظر در سرور وب خود بارگذاری کنید:

اگر می خواهید وردپرس را در ریشه دامنه خود ادغام کنید به عنوان مثال http://example.com/ ، تمام محتویات فهرست وردپرس فشرده نشده (به استثنای خود فهرست وردپرس) را در پوشه اصلی وب سرور خود منتقل یا بارگذاری کنید.

اگر می خواهید نصب وردپرس خود را در زیر شاخه خود در وب سایت خود داشته باشید به عنوان مثال http://example.com/blog/ ، فهرست وبلاگ را در سرور خود ایجاد کنید و محتوای بسته فشرده وردپرس را از طریق FTP در فهرست بارگذاری کنید .

توجه: اگر سرویس گیرنده FTP شما گزینه ای برای تبدیل نام پرونده به حروف کوچک دارد ، مطمئن شوید که غیرفعال است.

با دسترسی به URL در یک مرورگر وب ، اسکریپت نصب وردپرس را اجرا کنید. این باید URL باشد که در آن پرونده های وردپرس را بارگذاری کرده اید.

اگر وردپرس را در پوشه ریشه نصب کرده اید ، باید به این آدرس مراجعه کنید: http://example.com/

به عنوان مثال اگر وردپرس را در زیر شاخه خود به نام وبلاگ نصب کرده اید ، باید به این آدرس مراجعه کنید: http://example.com/blog/

خودشه! اکنون وردپرس باید نصب شود.

مرحله 1: بارگیری و استخراج

بسته وردپرس را از https://wordpress.org/download/ بارگیری و از حالت فشرده خارج کنید. اگر می خواهید وردپرس را در یک وب سرور از راه دور بارگذاری کنید ، بسته WordPress را با یک مرورگر وب در رایانه خود بارگیری کنید و بسته را از حالت فشرده خارج کنید. اگر از FTP استفاده می کنید ، به مرحله بعدی بروید - بارگذاری پرونده ها بعداً پوشش داده می شود.

اگر به وب سرور خود دسترسی پوسته دارید و با استفاده از ابزارهای مبتنی بر کنسول راحت هستید ، اگر می خواهید از FTPing جلوگیری کنید ، می توانید وردپرس را مستقیماً با استفاده از wgetیا lynx یا مرورگر وب مبتنی بر کنسول بارگیری کنید:

 wget https://wordpress.org/latest.tar.gz

سپس بسته را با استفاده از:

tar -xzvf latest.tar.gz

در همان پوشه ای که new.tar.gz را بارگیری کرده اید ، به پوشه ای به نام wordpress استخراج می شود.

مرحله 2: ایجاد پایگاه داده و یک کاربر

اگر از ارائه دهنده میزبانی استفاده می کنید ، ممکن است از قبل یک پایگاه داده وردپرس برای شما تنظیم کرده باشد یا راه حل راه اندازی خودکار برای این کار وجود داشته باشد. صفحات پشتیبانی ارائه دهنده خدمات میزبانی یا صفحه کنترل خود را برای یافتن سرنخی در مورد اینکه آیا شما نیاز به ایجاد دستی آن دارید یا نه بررسی کنید.

اگر تشخیص دادید که باید یکی را به صورت دستی ایجاد کنید ، دستورالعمل های استفاده از phpMyAdmin را در زیر دنبال کنید تا نام کاربری و پایگاه داده وردپرس خود را ایجاد کنید. برای سایر ابزارها مانند Plesk ، cPanel و استفاده از MySQL Client ، به مقاله ایجاد پایگاه داده برای وردپرس مراجعه کنید.

اگر فقط یک پایگاه داده دارید و از قبل استفاده شده است ، می توانید وردپرس را در آن نصب کنید - فقط اطمینان حاصل کنید که برای جداول خود پیشوند متمایزی داشته باشید تا از نوشتن بیش از حد جداول پایگاه داده موجود جلوگیری کنید.

اگر یک پایگاه داده مربوط به وردپرس از قبل در لیست کشویی پایگاه داده در سمت چپ وجود ندارد ، یکی ایجاد کنید. برای پایگاه داده وردپرس خود یک نام انتخاب کنید. wordpress یا blog خوب هستند ، اما بیشتر سرویس های میزبانی (به ویژه میزبانی مشترک) به نامی نیاز دارند که با نام کاربری و زیرخط شما شروع شود ، بنابراین ، حتی اگر روی رایانه شخصی خود کار می کنید ما به شما توصیه می کنیم که نیازهای سرویس میزبانی خود را بررسی کنید تا بتوانید آنها را در سرور خود دنبال کنید و بتوانید پایگاه داده خود را بدون تغییر انتقال دهید. نام پایگاه داده انتخاب شده را در قسمت ایجاد پایگاه داده وارد کرده و بهترین ترکیب را برای زبان و رمزگذاری خود انتخاب کنید. در بیشتر موارد ، بهتر است در مجموعه utf8_ انتخاب کنید و اگر زبان خود را پیدا نکردید ، utf8mb4_general_ci را انتخاب کنید.سه شنبه, جولای 6, 2021

« بازگشت