مایکروسافت یکی از بزرگترین کمپانی‌ها در زمینه سیستم عامل است که همه ما روزانه با آن سر و کار داریم. چند سالی است که آخرین نسخه ویندوز مایکروسافت یعنی ویندوز 10 بر روی سیستم‌ها را‌ه‌اندازی شده است اما اکنون این کمپانی، خبر از ویندوز جدیدتری می‌دهد که در حال بررسی است. سیستم عامل بعدی مایکروسافت دارای ویژگی های جدیدی است.

قرار بود ویندوز 10 ایکس نسل بعدی واقعی ویندوز باشد. با ویژگی های بیشتر و بهتر. اما مایکروسافت با معرفی ویندوز11 اعلام کرد که تمام ویژگی های ویندوز10 ایکس و حتی بهتر از آن در ویندوز 11 قرار داده شده است. در این بخش از مطالب تجارت الکترونیک نوژن به ویژگی های این ویندوز جدید می پردازیم.

 

تاریخ راه اندازی ویندوز 11

۲۴ ژوئن‌ (۳ تیر)، مایکروسافت در رویداد مجازی What’s Next for Windows از «نسل بعدی ویندوز» با نام Windows 11 رونمایی کرد و ویندوز 11 را به عنوان "امن ترین نسخه منتشر شده" معرفی کرده است.

 

کدام سیستم ها قابلیت دریافت ویندوز 11 را دارند؟

در حال حاضر، مایکروسافت الزامات مربوط به به روزرسانی را منتشر کرده است، اما با نزدیک شدن به زمان عرضه و شرکت بازخورد آنها قابل تغییر است. حداقل پردازنده مورد نیاز باید موارد زیر را دارا باشد:

پردازنده: 1 گیگا هرتز (گیگاهرتز) یا سریعتر با حداقل دو هسته روی پردازنده 64 بیتی یا SoC سازگار

RAM: 4گیگابایت

فضای ذخیره سازی: 64 گیگابایت

سیستم عامل سیستم: UEFI ، قابلیت راه اندازی امن

TPM : ماژول بستر های نرم افزاری قابل اعتماد 2.0

کارت گرافیک DirectX 12  : یا بالاتر با درایور WDDM 2.0

صفحه نمایش: 720p ، 8 بیت در هر کانال رنگی ، حداقل 9 اینچ مورب

ویندوز 11 برای کاربران فعلی ویندوز به روزرسانی رایگان خواهد بود - برای بارگیری ، نصب و فعال سازی نسخه های خانگی باید آنلاین باشید و هنگام نصب آن روی رایانه یا رایانه لوحی خود باید حساب Microsoft داشته باشید.

به طور معمول، در طی شش ماه تا یک سال ویژگی های جدید به کانال Dev برنامه Windows Insider وارد می شوند. افراد داخلی آنها را آزمایش می کنند، بازخورد می دهند و همه چیز تکامل می یابد. هنگامی که ویژگی Windows 10 RTM را به روز کردند، به کانال Beta می رود. چند ماه آنجا برای سرویس می نشیند و کمی بعد از انتشار به کانال Release Preview می رود.

 

ویژگی‌های ویندوز 11

ویژگی های جدید چند وظیفه ای نیز به لطف قابلیتی به نام Snap Layouts ارائه می شود که به شما امکان می دهد چندین پنجره را از طریق صفحه تنظیم کنید، نه فقط در کنار هم، بلکه در ستون ها، بخشها و موارد دیگر. ویژگی دیگر Snap Groups است، جایی که می توانید از پنجره اسکله به پنجره هایی که قبلاً خراب شده اند برگردید، بنابراین برای مثال می توانید به برنامه ایمیل خود، پنجره های مرورگر Edge یا هر چیز دیگری بروید بدون اینکه دوباره آنها را به نمای قبلی بازگردانید.

همچنین پشتیبانی از چند مانیتور بهبود یافته است، بنابراین هنگام اتصال مجدد مانیتور خارجی، ویندوز 11 موقعیت های قبلی پنجره هایی را که روی آن مانیتور بودند به خاطر می آورد.

فروشگاه مایکروسافت سرانجام شاهد یک طراحی مجدد، با محتوای تنظیم شده بهتر و گزینه های بهتر برای مدیریت نمایش های خریداری شده خود مانند نمایش دادن آنها در تلویزیون است. برنامه هایی مانند Disney + ، Adobe Creative Cloud ، Pinterest و موارد دیگر از قبل در این فروشگاه طراحی شده برای ویندوز 11 آماده برای استفاده قرار دارند. برنامه های WPA ، EWP و Win32 اکنون همه در فروشگاه مایکروسافت آماده برای استفاده هستند.

جالب ترین قابلیت ویندوز 11 این است که شما می توانید تمامی برنامه های اندروید را بر روی سیستم خود به راحتی نصب کنید. فروشگاه جدید امکان ورود برنامه های دیگر به ویندوز 11 را فراهم می کند، حتی iMessage اپل که می تواند همراه با iTunes و Safari باشد.

یکی از بزرگترین تغییراتی که کاربران متوجه خواهند شد این است که منوی Start به مرکز صفحه منتقل شده است و اکنون "از طریق ابر" کار می کند، بنابراین بسته به زمان روز و محتوایی که با آن کار می کنید به صورت پویا تغییر می کند.

مایکروسافت ویژگی های دینامیکی مجهز به هوش مصنوعی را تبلیغ می کند که ابزارک ها را مانند منوی شروع فعال می کند، بسته به برنامه هایی که استفاده می کنید و ساعت روز تغییر می کند. در صفحه لمسی، می توانید از سمت چپ روی دسک تاپ اسلاید کنید تا ابزارک هایی نشان داده شوند.

 

 

در این مطلب از تجارت الکترونیک نوژن قصد داشتیم ویندوز 11 را بررسی کنیم. مشاهدات نشان می دهد که ویندوز 11 می تواند به یکی از محبوب ترین سیستم عامل ها در دنیا تبدیل شود. با ویژگی ها جدید و قابلیت هایی که کار را برای افراد آسان تر می کند، در حال حاضر بدون ورود به عرصه ی سیستم عامل های جهانی، بسیار مورد توجه قرار گرفته و طرفداران بسیاری برای خود بدست آورده است. با منتشر شدن هرچه زودتر این ویندوز، دنیای جدیدی از سیستم عامل ها شکل خواهد گرفت.



جمعه, جولای 2, 2021

« بازگشت