آموزش کار با کنترل پنل پلسک

                                                    

  یکی از محبوب ترین نرم افزار های ارائه خدمات میزبانی وب کنترل پنل پلسک بوده که برای سیستم عامل های لینوکس و ويندوز طراحی شده است. برای کار کردن با پلسک باید با قسمت های مختلف آن آشنایی پیدا کرده و به کاربرد هر قسمت این نرم افزار مسلط باشید تا بهترین نتیجه را دریافت کنید.

هنگامی که به بخش کاربری پلسک وارد می شوید گزینه های اصلی را مشاهده می کنید. این گزینه ها عبارتند از :

گزینه website & domain:این بخش نمای کلی پنل است و تمامی امکانات پرکاربرد در آن وجود دارد. مانند مدیریت اکانت FTP، مدیریت فایل، لاگ، تنظیمات DNS و تنظیمات PHP

گزینه Mail:این قسمت به صورت اختصاصی مربوط به ایمیل است. می توانید در این بخش برای دامنه ها اکانت ایمیل بسازید و تنظیمات مربوط به ایمیل ها را مدیریت کنید.

گزینه Application :در این بخش اسکریپت های فراوان وجود دارد و می توانید آن ها را نصب کنید.

گزینه File:این قسمت برای مدیریت دایرکتوری و فایل است که امکان آپلود، دانلود، فشرده سازی، ویرایش فایل و... را در اختیار شما قرار می دهد.

گزینه Database :مدیریت پایگاه داده در مبحث هاستینگ و نگهداری سایت بسیار اهمیت دارد. تهیه بک آپ و کپی از امکاناتی است که دیتابیس برای شما مهیا می کند.

گزینه Statistics:در این بخش می توانید فضای هاست و ترافیک وب سایت را بررسی کنید. نمایش مصرف ترافیک سرویس FTP، ایمیل و HTTP از امکاناتی است که در این بخش می توانید از آن استفاده کنید. برای جلوگیری از بروز مشکل بهتر است روزانه یا به صورت هفتگی این بخش را بررسی کنید.

گزینه User: در این قسمت می توانید برای گروه برنامه نویسی و یا وب مستر خود یوزرهای پلسکی بسازید تا با دسترسی های مشخص شده بتوانند وارد کنترل پنل شده و وب سایت را مدیریت نمایند.

گزینه Account : این بخش مربوط به اطلاعات کاربری و هاست شما می باشد. می توانید میزان منابع اختصاص یافته به هاست و دیگر دسترسی ها را مشاهده کنید.

اگر تجربه کار با پنل های ویندوزی دیگر را داشته باشید کار با کنترل پنل پلسک برای شما راحت تر و اکثر امکانات موجود در آن آشنا به نظر می رسد و تفاوت چندانی نخواهند داشت.

  • نحوه کار با پلسک, کنترل پنل پلسک ویندوزی, سرور های میزبانی پلسک ویندوزی
  • 0 کاربر این مقاله را مفید می دانند
آیا این پاسخ مفید بود؟

مقالات مرتبط

سرور های مجازی ارزان

سرور مجازی ارزان آپدیت خرداد ۹۸ vps ارزان و باکیفیت (سرعت و آپتایم بالا) دسترسی به سرور مجازی...

هاست میزبانی چیست؟

هاست لینوکس نوعی از میزبان ارائه خدمات سیستم عامل لینوکس است و شما از طریق مرورگر وب به راحتی می...

آموزش کار با سی پنل Cpanel

نحوه کار با سی پنل...

سرور های بورس (فارکس)

  سرور های بورسی                                                  یکی از مواردی که در انجام...